Kuru kupa terapisi ve Hacamat (yaş kupa) nedir? Nasıl yapılır? Faydaları?
Kuru kupa terapisi ve Hacamat (yaş kupa) nedir? Nasıl yapılır? Faydaları?

Kuru kupa terapisi ve Hacamat (yaş kupa) nedir? Nasıl yapılır? Faydaları?

Kuru kupa Terapisi ve Hacamat (Yaş Kupa) arasındaki fark nedir? Kuru kupa ve yaş kupa yani hacamat nasıl yapılır? Kupa terapisinin faydaları nelerdir? Doktor Sevil Kılıç kupa terapisine dair en çok merak edilen soruları yanıtladı.

‘Bardak Çekme’ veya ‘Kupa çekme’ olarak da bilinen Kupa Terapisi (Kupa Tedavisi), bir hastalıktan veya rahatsızlıktan kurtulmak ya da genel sağlığı koruma amacıyla, bölgesel vakum oluşturmaya dayanan tedavi yöntemidir. Kuru kupa tedavisinde sadece kupalar ile tedavi uygulanır ve bitirilir. Yaş Kupa Tedavisi olarak da tanımlanan Hacamat‘ta ise kupa tedavisi sonrası deride neşter ile ufak kesikler açılır ve kan dışarı aktarılır.

Hakkında Sevil Kılıç

Dr. Sevil Kılıç, Düzce’ de doğdu. Orta okul ve liseyi İstanbul Erenköy Kız Lisesi’nde okudu. İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi‘nden mezun oldu. Aynı fakültede Anesteziyoloji ve Reonimasyon A.B.D.’de ihtisas yaptı. Biofrekans yöntemiyle 2005 yılında tanıştı. O tarihten beri aktif olarak Biofrekans yöntemiyle çalışıyor ve bu metod ile çalıştığı için bir hekim olarak kendisini ve hastalarını çok şanslı görüyor.

2 yorum

  1. Merhaba kupa terapisi yapılıp çiziklerle kan akitiliyor kanimda ensin yaptirdigimda para büyüklüğünde pıhtılaşmış koyu renkli kan çıkıyor neden olduğunu merak ettim bilgilendirirseniz sevinirim bu işlemin sizde fiatı nedir tşk ler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir